Na váhu aneb nechali jsme si změřit tuk

Jak nás měřili

Výzva „Dám Si Dvacet“, ve které se naše čtyřka rozhodla bojovat za lepší já, startuje. Na začátku celého procesu jsme se rozhodli postavit na váhu a zjistit detailní složení svého těla. Přeci jen musíme hodnoty naměřené před a po EMS nějak porovnat. Naše kroky tedy mířily do Body Expressu.

V prvních okamžicích ve studiu jsme byli seznámeni s tím, co nás čeká a nemine. Všichni v dobré náladě až do chvíle, dokud nás nenahnali na váhu. Ta neznala slitování. Měření proběhlo bio-impedanční analýzou – vyšetřovací metodou, pomocí které se měří procentuální zastoupení jednotlivých tkání lidského organismu - tuku, vody a svalové hmoty. A jak to celé probíhalo?

Po určení výšky a váhy se každý z nás položil na koberec, kde proběhlo samotné bezbolestné měření. Odborní pracovníci Body Expressu nás připojili na elektrody, dali pokyn pár sekund nedýchat, a výsledek byl na světě.

Dozvěděli jsme se tak, kolik obsahuje naše tělo tuku, vody a aktivní tělesné-svalové hmoty.

Resumé? Máme na čem pracovat! Ačkoliv Aneta a Lucka mají tuk v normě, je vhodné zapracovat na zpevnění a zformování postavy. Naopak já (Filip) s Vojtou musíme sundat nějaké to kilo.

Jaká jsou naše očekávání?

Do cvičebního procesu tak vstupuje každý z nás s jinými cíli. Někdo chce zhubnout nebo zvýšit fyzičku, jiný zase snížit tlak nebo se prostě jen díky vypracovanější postavě cítit lépe. Věříme, že nám výzva „Dám Si Dvacet“ tuto cestu za našimi sny umožní. Ostatně už nyní chystáme test svých fyzických sil… Zajímá vás, o co jde? Tak nás nezapomeňte sledovat.