Výběhem k lepším zítřkům

Jak nás měřili

A je to tady! Úvodní testování aneb výběh do schodů na Letné od nábřeží ke kyvadlu. Celkem 261 schodů. Tento experiment měl ukázat naši celkovou fyzickou kondici. Ukázal! Stejně tak, jestli jsme schopni udělat dřep na jedné noze, přeci jen síla a balanc jsou též důležité. A abychom vás trochu navnadili, vše to máme natočené na videu. Jak to tedy všechno probíhalo?

Díky bohu aspoň svítilo sluníčko a podmínky pro běhání byly přímo ideální. Ne, že by nám to nějak pomohlo, ale alespoň jsme byli dobře naladěni. Poté proběhla rozcvička, někteří z nás mají ty svaly vážně ochablé, ale to se určitě poddá. Ještě doplnit cukry - jistě, já (Lucka) jsem si dala rovnou koblihu, a šlo se na věc.

Mírná nervozita byla patrná, ale po startu jsme se všichni uklidnili a soustředili se na svůj výkon. Aneta a Filip nasadili velké tempo, zatímco já s Vojtou jsme se drželi takticky vzadu. Schod po schodu jsme se snažili vydat ze sebe maximum. Pořád nám v hlavně běhala myšlenka, že nesmíme přejít do chůze, a když tak učiníme, je to konečná.

No co si budeme povídat, ta myšlenka mě přemohla. Zastavila jsem se na 120. schodu. Vojta se též nechal zlákat myšlenkou pauzy a zastavil na 124. schodu. Zatímco Aneta s Filipem pokračovali ve své krasojízdě, my jen smutně pozorovali, jak se nám vzdalují. Je jasné, že vítězem bude Aneta, Filip svůj osud zpečetil na 180. schodu. Aneta na vrcholu „Mount Everestu“ u kyvadla zvedá vítězoslavně ruce nad hlavu, s výkonem 261 schodů a časem 2 minuty a 4,6 vteřiny je sice spokojena, ale všichni víme, že postupem času budeme stoupat pomalu k vrcholu s ní.

Teď ten dřep na jedné noze. Zvládla ho jen Aneta, a i když jsme se u toho neskutečně nasmáli, trochu jsme žárlili. Co k tomu dodat… příště bude lépe.

Co je psáno, to je dáno

Následují tréninky v Body Expressu, a všichni věříme, že se posuneme do nebeských výšin v podobě většího počtu schodů, kratšího času, zesílení, zlepšení balance. Máme na to přesně 10 týdnů a 10 lekcí. Sledujte nás, podpořte nás, dejte nám výzvu, anebo nejlépe, pojďte do toho s námi. :-)