Postavím schody do nebe...Výzva Dám si dvacet je u konce!

Postavím schody do nebe...Výzva Dám si dvacet je u konce!

Výzva Dám si dvacet je za námi. Pro mě je stále nepochopitelné, že jsem do ní tak odhodlaně šel. V každém případě ničeho nelituji! Nejen, že nás to jako celou partu stmelilo, ale opravdu jsem udělal i něco pro sebe.

Deset lekcí, desetkrát dvacet minut. Dvě stě minut, které rapidně zlepšily moji kondici, ale hlavně i pocit sám ze sebe. Celý život jsem byl vždy lenivý, a abych se donutil k nějaké fyzické aktivitě mě stálo vždycky hodně sil. Do jisté míry jsem trpěl averzí vůči zvýšené fyzické aktivitě právě kvůli mé žalostně malé fyzičce.

Nyní se mění situace. Moje tělo je dobře nastartované, a teď už je jenom na mě, abych z toho rozjetého vlaku nevystoupil. Přes léto jsem se díky Body Express dostatečně namotivoval na to, abych začal aktivně jezdit na kole. A jak se mi cvičení elektromyostimulací v kopcích hodilo!


Jak probíhala výzva?

Den D se blížil. Již jsme měli odcvičeno. Uteklo to jako voda. Někteří z nás začali v mírných záchvatech paniky pobíhat po kanceláři – asi aby nabrali ještě narychlo nějakou kondici. Přijíždíme pod Letenské schody. Všichni ve sportovním oblečení. Někteří dokonce měli funkční set, který by měl několikanásobně zlepšit jejich výkony. Pamatuji si, že když jsem vzhlédl a uviděl nekonečnou řadu schodů, říkal jsem si, že jsem se měl radši hodit marod...

Filip, Sabča, Aneta, Vojta. Čtyři kamarádi a kolegové. Každý tělem i u duchem úplně jiný.

Jedno jsme však měli společné. Odvahu na to, abychom zveřejnili kus svého života a zkusili najít v sobě něco nového. Ze 75 % jsme byli všichni nesportovci. Vstoupili jsme do výzvy po hlavě a snad po ní vyjdeme s hrdě vztyčenou.


Tak a je to tady

TŘI! DVA! JEDNA! START! Nasadili jsme tempo, že si nás začali fotit přihlížející japonští turisté. Vítr vlál ve vlasech, ale co je hlavní... Nohy nebolely! Já a Aneta jsme vyběhli ve vysokém tempu až ke kyvadlu. Aneta běžela ještě rychleji než minule, já doběhl těsně za ní. Obrovský pokrok udělali Vojta a Sabča. Při prvním výběhu skončili ihned v začátcích. Nikdy bych nevěřil v tak viditelný a velký posun fyzické kondice. Vojta a Sabča drželi velmi rychlé tempo téměř až do cíle. Ke konci však již bylo znát, že jim síly nestačí. Přesto to nevzdali, a možná proto jsou, dle mě, těmi pravými pokořiteli výzvy Dám si dvacet. Vystoupali až ke kyvadlu již ve menším tempu, ale o tom to vlastně celé nebylo.

Šli jsme do výzvy s úmyslem něco na sobě změnit. Zároveň se nikomu z nás nechtělo strávit každý týden tři hodiny v posilovně. Cvičení EMS v Body Expressu bylo pro nás všechny obrovskou zkušeností. Pod profesionálním dohledem se nám podařilo pomocí intenzivních tréninků opravdu zlepšit naši kondici. Schody jsou toho důkazem.


Zazvonil zvonec...

Každému, kdo nemá dostatek času, a zároveň nechce postupem času zcela zchátrat (nebo naopak chce urychleně zlepšit svoji fyzičku), bych jednoznačně doporučil cvičení v Body Express. Stačí pouhých dvacet minut týdně. Zkuste si taky i vy svých dvacet, nebudete litovat!