Kila dolů, brada nahoru. Jak se mi podařilo shodit dvanáct kilo

Kila dolů, brada nahoru. Jak se mi podařilo shodit dvanáct kilo

Asi nejsem sám, kdo měl někdy problém s nějakými těmi kily navíc. Jednoho dne jsem se kousnul a řekl si dost, musím něco změnit. Celkem se mi podařilo shodit dvanáct kilo.

Chcete znát můj recept na úspěch? :-) Určitě nejsem žádným odborníkem na zdravý životní styl nebo sestavování správného a vyváženého jídelníčku. Níže je tedy popsaná má cestu, jak jsem již zmíněná přebytečná kila shodil, a věřím, že něco ještě dolů půjde.

V březnu jsem začal pravidelně a poctivě snídat. Tento návyk, který je pro spoustu lidí samozřejmostí, mi bohužel několik let chyběl, a teď už vím, že snídaně je skutečně důležitá pro nakopnutí organismu do nového dne. K snídani jsem měl většinou celozrnné pečivo, k obědu v restauraci rizoto a k večeři rýži se zeleninou. Samozřejmě proces hubnutí není pouze o stravě, ale také o pohybu a cvičení. Začal jsem tedy více chodit a místo v přecpaných MHD trávím čas raději svižnou chůzí. Je to přitom pomalejší jen o pár minut.

Velmi mne nadchla myšlenka zúčastnit se výzvy #DamSiDvacet v podobě cvičení BodyExpress. První výzvou tedy byl Výběh do schodů. Od té doby každý čtvrtek naše fantastická čtyřka chodí cvičit. Když už jsem se rozhodl začít dodržovat správné stravovací návyky a začít s cvičením, tak je na čase skončit se zlozvyky. Skončil jsem s kouřením. Sedmého června jsem po mnoha a mnoha letech přestal kouřit a déle než měsíc se držím. Z této změny jsem měl největší obavu, ale není to vůbec tak hrozné, jak jsem si myslel.

Musím přiznat, že každé kilo dolů je znát. Cítím se rozhodně mnohem lépe, mám více energie a elánu. Pro ty z vás, kteří se stále vyhýbají dietě či zdravému životnímu stylu, můžu říct jediné. Neváhejte, nic cennější než svoje zdraví nemáte.